• Zameranie materskej školy

•
        Sme materská škola  zaradená do siete škôl a školských zariadení s celodennou výchovou a vzdelávaním,  poskytujeme predprimárne vzdelávanie  deťom. Zriaďovateľom je mestská časť Košice - Staré mesto.
        Výchovno-vzdelávací proces realizujeme podľa školského vzdelávacieho programu "Krôčkom, krokom, celým rokom, na cestičke za zdravím"
        Na účely výchovy a vzdelávania využívame rôzne učebné pomôcky, didaktický materiál, hračky, náradie. Tento materiál sa postupne dopĺňa podľa ponuky, potreby a finančných možností.
        Materská škola má kapacitu 180 detí.
        Naša materská škola je na účely výchovy a vzdelávania vybavená rôznymi učebnými pomôckami, didaktickým materiálom, hračkami, náradím a náčiním a vybavením školského dvora. Tento materiál sa postupne dopĺňa podľa ponuky, potreby a finančných možností.
        Súčasťou školy je školský dvor s vybavením pre aktivity detí.

• Prevádzkované triedy

•

Naša materská škola prevádzkuje

6 tried s výchovným jazykom slovenským